Facebook

  • 001
    Witamy na stronie

    BIOANALYTIC

  • 009
  • 002
  • 3-front
  • 006

Witamy w serwisie firmy BioAnalytic

Firma BioAnalytic powstała latem 1998 roku jako partner handlowy PerkinElmer Polska Sp. z o.o. i prowadziła sprzedaż początkowo w Polsce północnej, a od 2001 roku również w części zachodniej kraju.

Zmiany w strukturze i ofercie głównego partnera oraz nowa strategia spowodowały, że BioAnalytic rozszerzył swoją działalność rozpoczynając współpracę z kolejnymi partnerami, którzy dostarczali produkty komplementarne do oferty PerkinElmer Inc.,

Od 2010 roku nasza firma zaczęła proces restrukturyzacji portfolio oraz zasobów czego konsekwencją są cztery wiodące profile działalności komercyjnej. Są nimi przygotowanie próbki i jej przechowywanie, materiały zużywalne do chromatografii i spektroskopii, zestawy diagnostyczne oraz biologia komórki.

Nasze biuro jest zlokalizowane w Gdańsku a w strukturze firmy pracuje 11 osób w działach sprzedaży, obsługi klienta oraz wspomagania aplikacyjnego.

Na koniec 2013 roku współpracowaliśmy z 27 dostawcami z Europy, Ameryki Północnej oraz Korei Południowej.

Misja:

Dostarczamy naszym Partnerom wiedzę oraz wysokiej jakości materiały i rozwiązania laboratoryjne. Słuchamy Państwa potrzeb i oczekiwań poprawiając w sposób ciągły naszą ofertę oraz poziom świadczonych usług.

BioAnalytic i Partnerzy

ALMECO CM LAB jest producentem wysokiej jakości krioprobówek oraz produktów do przechowywania próbek w lodówkach i zamrażarkach, takich jak pudełka plastikowe, polipropylenowe modułowe oraz stalowe raki do przechowywania pudełek. Współpracujemy od połowy 2010 roku.

CTS to producent części zamiennych do chromatografów cieczowych najpopularniejszych firm: Agilent, Waters, PerkinElmer, Shimadzu, Thermo Scientific, Beckman, Jasco i innych. Współpracujemy od 2012 roku.

Elemental Microanalysis to producent wysokiej jakości materiałów zużywalnych do analizatorów elementarnych  oraz analizatorów całkowitego węgla organicznego (TOC) większości producentów tego typu urządzeń. Nasza współpraca rozpoczęła się w 2006 roku i rozwija się bardzo dynamicznie.

Fluid Management Systems (FMS) jest wiodącym producentem systemów do automatycznej ekstrakcji cieczą, ekstrakcji do fazy stałej, oczyszczania próbek oraz ich zatężania. Współpracę rozpoczęliśmy w pierwszej połowie 2013 roku.

IDEX Health & Science jest właścicielem wielu znanych marek na rynku laboratoryjnym. Nasza współpraca rozpoczęła się w pierwszym kwartale 2010 roku i dotyczyła dwóch grup produktów znanych pod markami Rheodyne i Upchurch w zakresie doskonałej jakości akcesoriów i materiałów zużywalnych do chromatografii cieczowej. Następnie w drugim kwartale 2012 roku zacieśniliśmy współpracę z Idex, wprowadzając do oferty wysokiej klasy pompy perystaltyczne Ismatec.

ILS Innovative Labor Systeme GmbH to firma ulokowana w okolicy Jeny i czerpiąca z zasobów doskonałego szkła. Wiodącym produktem są mikrostrzykawki laboratoryjne oferowane do większości chromatografów gazowych, cieczowych, aplikatorów, analizatorów biochemicznych i immunologicznych. ILS jest naszym partnerem od 2007 roku.

Labmind Sp. z o.o. jest naszym partnerem od połowy 2010 roku czyli od momentu jej powstania. Jest to nasz szczególny partner, ponieważ ta polska firma innowacyjna zajmuje się produkcją akcesoriów niezbędnych do automatyzacji laboratoriów, jak również wykonuje integracje automatyzacji laboratoriów. Jest także producentem oprogramowania BBMS (http://www.bbms.pl), które stanowi kompletny system zarządzania zarówno biobankiem jak i laboratorium.

SMI-LabHut Ltd jest naszym partnerem od 2004 roku. Firma jest naszym głównym dostawcą szeregu materiałów zużywalnych do chromatografii cieczowej i gazowej, spektrofotometrii oraz analizy uwalniania i rozpadu.

Omega Optical, Inc., po kilkuletnim okresie współpracy z końcem 2009 roku podjęliśmy decyzję o jej zintensyfikowaniu, co zostało przypieczętowane podpisaniem umowy. Omega Optical jest producentem wysokiej jakości filtrów interferencyjnych do astronomii, cytometrii przepływowej, mikroskopii optycznej, czytników mikropłytek oraz spektrometrów ramanowskich. Firma produkuje dowolne filtry interferencyjne zgodnie z wymaganiami zamawiającego.

PerkinElmer, Inc., jest dla nas bardzo szczególnym partnerem ponieważ była to pierwsza firma, która rozpoczęła z nami współpracę jeszcze w 1998 roku. Jest to producent wysokiej jakości aparatury analitycznej, odczynników oraz materiałów zużywalnych. Firma jest światowym liderem w zakresie spektroskopii, chromatografii, analizy termicznej, czytników mikropłytek, liczników ciekło scyntylacyjnych, automatycznych systemów przygotowania próbek oraz odczynników znakowanych izotopowo. Aktualnie obsługujemy rynek farmaceutyczno-kosmetyczny w Polsce centralno-północnej oraz segment kryminalistyczno-sądowy w całej Polsce. Wspomagamy sprzedaż produktów działu BioDiscovery w całej Polsce.

UCT jest producentem szerokiej palety kolumienek do ekstrakcji do fazy stałej (SPE), QuEChERS-ów oraz odczynników do derywatyzacji.  Oferowane produkt znajdują zastosowanie w laboratoriach prowadzących analizy toksykologiczne, środowiskowe, żywności oraz farmaceutyczne. Nasza współpraca rozpoczęła się w 2011 roku i poza sprzedażą akcesoriów i materiałów do SPE koncentrujemy się również na merytorycznym wsparciu naszych klientów i pomocy w rozwiązywaniu konkretnych problemów analitycznych.

Western Fluids Engineering + MFG, LLC to jeden z naszych najnowszych partnerów. Wspólnie realizujemy promocję bezpiecznych systemów dostarczania rozpuszczalników do chromatografów cieczowych oraz systemów bezpiecznego zbierania odpadów ciekłych. Zlewki w postaci rozpuszczalników organicznych i nieorganicznych mogą pochodzić  z chromatografów cieczowych oraz innych urządzeń laboratoryjnych.